Nie jesteśmy obojętni na los Ukrainy,

2022-05-30 16:04
solidarnie przyłączamy się do akcji humanitarnej
Nie jesteśmy obojętni na los Ukrainy,

Apelujemy o dokonywanie wpłat na rzecz odbudowy Ukrainy i niesienia pomocy ich obywatelom!

Wejdź na stronę zbiórki: pomagam.pl wpłać dowolną kwotę!

Ustrzyki Dolne już przyłączyły się do udzielenia pomocy uchodzcom z Ukrainy poprzez zapewnienie tymczasowego zakwaterowania, wyżywienia, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek. Obywatele z Ukrainy przedostają się przez granicę własnymi samochodami, przewożą ich okoliczni mieszkańcy i służby Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodatkowo, miasto i powiat bieszczadzki wzmocniło patrole Policji dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ Ustrzyki Dolne znajdują się na strefie przygranicznej (Krościenko - ok. 12 km).

Miejscem zbiórki jest Sala konferencyjna w Urzędzie Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Udostępniamy kontakt do koordynatora zbiórki: Beaty Rużyło- pracownika Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych telefon: 502 921 449.

Napotrzebniejsze artykuły:

kubki, talerze, sztućce jednorazowe,

termosy, kubki termiczne,

kawa, herbata,

soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci, itp

suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,

owoce, orzechy, bakalie,

batony energetyczne,

podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.)

płaszcze przeciwdeszczowe,

baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki

koce,

pampersy, mleko modyfikowane dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, plastikowe łyżeczki do karmienia.

Łączymy ludzi, łączymy regiony, łączymy nasz kraj! Łączymy narody!