Pobierowo i okolice na Pomorzu Zachodnim

2022-05-31 17:12
Pobierowo i okolice na Pomorzu Zachodnim

Pobierowo - nadmorska wieś w gminie Rewal położona w woj. zachodniopomorskim, miejscowość wypoczynkowa z wybrzeżem morskim o dł. 4 km.  Pobierowo słynie z ulicy Grunwaldzkiej Jest to zarazem najdłuższa ulica w całej gminie Rewal – ma około 3,5 km długości – i cały czas biegnie równolegle do morza. Łączy Pustkowo z terenami po byłej jednostce wojskowej, gdzie niedługo zacznie funkcjonować olbrzymi kompleks turystyczny.

Wzdłuż ulicy rozciągają się restauracje, pensjonaty, hotele, apartamenty, smażalnie ryb, stragany, salony gier, branżowe firmy usługowe, markety sieciowe czy oddziały banków. Widać też Ośrodek Uniwersytetu Szczecińskiego, który przyciąga uwagę turystów. Dużą część powierzchni  zajmują gęste lasy, dlatego też na tym terenie znajduje się siedziba leśnictwa.W Pobierowie przeważa działalność związana z budownictwem,  zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. Do głównych atrakcji miejscowości należy wypożyczalnia sprzętu rowerowego, Skatepark, Park Linowy, Letniskowy Szlak, Zegar kwiatowy, papugarnia, korty tenisowe, Oceanarium. Funkcjonuje tu dworzec PKS i Punkt Informacji Turystycznej. Pobierowo dysponuje rozwiniętymi ścieżkami rowerowym i szlakiem turystycznym z uwagi na blisko usytuowane wręcz przyległe  kurorty tj. Pustkowo, Trzęsacz,  Niechorze i Pogorzelica. Dotrzeć do tych miejscowości można również plażą.

Obejrzyj: Pobierowo z lotu ptaka

Pustkowo jest niewielką miejscowością, która posiada 200 m linii brzegowej, przy której rozciąga się szeroka i piaszczysta plaża. W Pustkowie znajduje się 20 m Bałtycki Krzyż Nadziei będący repliką Krzyża z  Giewontu. Co roku w Pustkowie organizowany jest Amatorski Turniej Tenisowy.W tym niewielkim miasteczku znajduje się wiele obiektów, wśród których są zarówno pensjonaty, domki letniskowe, hotele, kwatery, ośrodki rehabilitacyjne, jak i campingi i pola kempingowe.

Obejrzyj:Pustkowo z lotu ptaka

Trzęsacz charakteryzuje się wysokim brzegiem klifowym, na którym stoją  ruiny gotyckiego kościoła z XIV/XV wieku. Trzęsacz posiada 200 m linii brzegowej  i punkt widokowy. Powstało tu nowoczesne Muzeum Multimedialne na Klifie, które warto zobaczyć. Do atrakcji można zaliczyć także lot paralotnią w tandemie z instruktorem,  bo to ulubione miejsce dla paralotniarzy. W Trzęsaczu można też pograć w minigolfa, pojeździć konno, ale i pojeździć quadami.  Bardzo rozwinięta jest tu baza noclegowo-gastronomiczna.

Obejrzyj: Trzęsacz z lotu ptaka

Niechorze  słynie z zabytkowej latarni morskiej i 100 m plaży ze strzeżonym kąpieliskiem, motylarnii, z bazy rybackiej i Muzeum Rybołóstwa. Można też zobaczyć pomnik Foki Depki.  Jedną z największych atrakcji tej części wybrzeża jest kolejka wąskotorowa. Kolejka ta biegnie na linii 2 największych miejscowości  powiatu gryfickiego tj. Trzebiatów-Gryfice. Miejscowość jest typowym kurortem wypoczynkowym, w którym przeważają domki i domy wczasowe, pensjonaty, domy gościnne, campingi i pola campingowe oraz pola namiotowe.

Obejrzyj: Trzęsacz z lotu ptaka

Pogorzelica, to kolejna miejscowość usytuowana nad Bałtykiem, samo kąpielisko ciągnie się przez 200 m wzdłuż linii brzegowej. Kąpielisko słynie z doskonałej jakości wody, gdzie  wielokrotnie otrzymywało odznaczenia Błękitnej Flagi oraz z mikroklimatu dzięki sosnowym borom bażynowym. Pogorzelica położona jest też przy jeziorach Konarzewo i Liwia Łuża (które objęte jest rezerwatem przyrody).

Miejscowość posiada duże ośrodki wypoczynkowe, hotele, obiekty SPA, pensjonaty, campingi, czy też restauracje. Pogorzelica ma też kręgielnię

Obejrzyj: Pogorzelica z lotu ptaka

Z uwagi na atrakcyjność ww. terenów co roku przybywa inwestycji w nieruchomości.

Tutaj też powstaje rozbudowa polskiego systemu przesyłowego (Baltic PiPe)!

Przyjedź, odpocznij i zainwestuj!