Promujemy bezpłatną kurację uzdrowiskową

2022-05-31 17:47
Promujemy Polskę
Promujemy bezpłatną kurację uzdrowiskową

PROMUJEMY BEZPŁATNĄ KURACJĘ UZDROWISKOWĄ

SKIEROWANĄ DO DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU OD 3 -18 LAT

REALIZOWANĄ  PRZEZ DZIECIĘCY SZPITAL UZDROWISKOWY

 IM. DRA MARKIEWICZA W CIECHOCINKU!

 

Drogi Rodzicu, Drogi Opiekunie!

Zapoznaj się z ofertą i obiektem,  zadbaj o zdrowie swojego dziecka!  

Drodzy Lekarze, Urzędnicy Instytucji Publicznych  i Niepublicznych, Podmioty Prywatne!

W ramach promocji  i ochrony zdrowia prosimy o przyłączenie się do nas w celu rozpowszechnienia informacji a zarazem zachęcenia  rodziców i opiekunów dzieci w wieku od lat 3-18 lat do skorzystania z bezpłatnej kuracji uzdrowiskowej w Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym w Ciechocinku.

Czym jest kuracja uzdrowiskowa?

Leczenie uzdrowiskowe polega na wykorzystaniu zarówno klimatu i otoczenia przyrody z fizykalnymi metodami leczniczymi. Leczenie takie prowadzi się w uzdrowiskach.

Dlaczego zachęcamy do korzystania właśnie z tej oferty? Pod względem profilu działalności -Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy w Ciechocinku jest niezastąpiony pod względem leczenia: otyłości, chorób górnych dróg oddechowych, dysfunkcji narządów ruchu, chorób układu nerwowego i chorób reumatologicznych. 

Obiekt ma do dyspozycji 168 miejsc, w tym jest przystosowanym do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Posiada nowoczesną bazę zabiegową, w której  w ramach środków NFZ  wykonywane są zabiegi z zakresu  kinezyterapii, borowin, fizykoterapii, masaży, inhalacji, kąpieli w wannach i kąpieli w basenie solankowym.

W cenie całodobowego pobytu NFZ oferowane są: nie mniej niż 4 zabiegi lecznicze dziennie (6 dni w tygodniu, oprócz niedziel i świąt), zakwaterowanie, wyżywienie - 5 posiłków, przygotowywane są indywidualne diety w oparciu o zalecenia lekarza i dietetyka, przygotowywane  są  indywidualne plany zabiegów leczniczych i kuracji leczniczych, zapewniona jest całodobowa profesjonalna opieka lekarska, opieka wychowawców, opieka psychologów oraz opieka dietetyka, poszerzana jest wiedza o zdrowiu i nawykach higienicznych. 

Po zabiegach, w wolnym czasie organizowane  są zajęcia rekreacyjno-rozrywkowe. W  trakcie roku szkolnego, na miejscu kontynuowana jest edukacja w Zespole Szkół Uzdrowiskowych Nr 1 w ramach przygotowania przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz liceum. Ponadto, przestrzegane i szanowane są prawa pacjenta, zapewnione jest  poczucie bezpieczeństwa, wdrażane są nowoczesne metody lecznicze.

I co ważne, ze szpitalnego  uzdrowiska mogą również korzystać ale odpłatnie rodzice dzieci, ponieważ  bezpłatna kuracja uzdrowiskowa (oferta lecznicza) dla dzieci i młodzieży jest kompatybilna z ofertą turystyczną DLA CAŁEJ RODZINY (oferta hotelowo-rekreacyjna) z myślą o poprawie zdrowia, budowaniu relacji i więzi rodzinnej oraz wypoczynku  w gronie najbliższych. 

Czas  trwania pobytu uzależniony jest od rodzaju leczenia (uzdrowiskowe leczenie szpitalne trwa 21 dni, a rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym - 28 dni).  Istnieje również możliwość skorzystania z samych zabiegów leczniczych,  turnusów rehabilitacyjnych i kuracji w ramach leczenia ambulatoryjnego (tj. codzienny dojazd w określonych godzinach) finansowanych przez NFZ.

Co więcej, Uzdrowisko Ciechocinek S.A.  znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji w województwie kujawsko-pomorskim tuż przy samych tężniach solankowych!

Jak działają tężnie w Ciechocinku?

Wysokość tężni wynosi 15,8 m, zaś ich łączna długość to 1741,5 m. solankę do tężni pompuje się ze źródła nr 11 (fontanna “Grzybek”) i wtłacza na górę do korytek zainstalowanych na ich szczycie. Stąd solanka przesącza się kroplami po ścianach tężni i pod wpływem wiatru i promieni słonecznych intensywnie paruje. Działanie tężni solankowej, nazywanej też inhalatornią solankową, polega na rozpylaniu solanki wydobywanej z kopalni. To budowla z drewna i gałęzi tarniny, która służy do zwiększania stężenia soli w solance.

Działanie lecznicze inhalacji korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych, a także działa stymulująco na pracę układu odpornościowego. Seanse oddechowe w TĘŻNI są także zalecane w chorobach tarczycy, schorzeniach alergicznych skóry i w leczeniu nadciśnienia tętniczego krwi.

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY DO SKORZYSTANIA Z LECZNICZYCH KURACJI UZDROWISKOWYCH!                              RODZICU, SKORZYSTAJ Z BONU TURYSTYCZNEGO!

Dlaczego warto skorzystać z bonu turytycznego? Ponieważ bezpłatne leczenie uzdrowiskowe dla dzieci i młodzieży można połączyć z turystyką, kulturą, sportem i zabiegami rehabilitacyjno-pielęgnacyjnymi. 

 Wśród polskich rodzin, ta forma wypoczynku cieszy się największym zainteresowaniem. 

Zadbaj  o zdrowie swoich dzieci!  Zadbaj o swoje zdrowie! Zaplanuj urlop w uzdrowisku leczniczym z całą rodziną! Postaw na zdrowie! 

 

INFORMATOR - pobierz: www.uzdrowiskociechocinek.pl

WYKAZ JEDNOSTEK CHOROBOWYCH LECZONYCH W SZPITALU DZIECIĘCYM IM. DRA MARKIEWICZA - pobierz: TUTAJ

POBIERZ SKIEROWANIE NFZ - TUTAJ

 

OBEJRZYJ: youtu.be

  

 (C) 2020 Fundacja PRODESSE ul. Dworcowa 4/12 38 - 700 Ustrzyki Dolne KRS: 0000878199 NIP: 6891236166 KONTAKT: +48 574 365 666 / +48 883 505 705

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl