2022-05-31 17:05
promujemy Rewal

Rewal – wieś z ok. 1000 mieszkańcami., miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim. Położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim.

Rewal posiada dość długą historię, bowiem znane było już w XV wieku. Jednym z najciekawszych obiektów jest stary dworzec kolei wąskotorowej.

Rewal słynie z Alei Zakochanych i z Alei Różanej na Nadmorskim Klifie.

Główne atrakcje Rewala, to: Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Park wypełniony jest miniaturami najróżniejszych obiektów, tj. okoliczne latarnie morskie. Bardzo mocno koncentruje się również na kolei, znajdziemy tu zatem wiele znanych modeli lokomotyw. Wszystkie miniatury wykonane są w skali 1:10. Łączna długość torów po których kursują kolejki w parku wynosi około 1 km. Jest to fantastyczne miejsce nie tylko dla dzieci! Pozostałe atrakcje, to: park wielorybów i szkielety wielorybów, wiatrak w Lędzinie, taras widokowy, motylarnia w Niechorzu i ruiny kościoła w Trzęsaczu czy też kolejna atrakcja dla dzieci- Bajkowa Chata.

Szczególnie zachęcamy do przejścia szlakiem nadmorskim, to czerwony szlak turystyczny, będący częścią Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9. Szlak biegnie przez piękne okolice województw zachodniopomorskiego oraz pomorskiego, ciągnąć się wzdłuż wybrzeży Bałtyku. Szlak przechodzi również przez Rewal, który może być doskonałą bazą wypadową do pokonania przynajmniej jego części. Zdecydowanie warto przespacerować się nim choćby na niewielką odległość, bowiem posiada on naprawdę doskonałe walory krajobrazowe.

W Rewalu i w okolicach  powstają duże inwestycje budowlane. tj. apartamenty z garażami, hotele, nowe osiedla, budynki odnowy biologicznej, kompleks turystyczny, budynki pensjonatowe.

A my, zapraszamy całe rodziny i inwestorów do Rewala i jego okolic.

Strona: REWAL