Stan wyjątkowy

2022-05-30 16:00
stan nadzwyczajny w Polsce

Od 02 września 2021 r. w Polsce na pasie ok. 3 km wzdłuż granicy polsko-białoruskiej na obszarze 115 miejscowości w woj. podlaskim oraz 68 miejscowości w woj. lubelskim obowiązuje stan wyjątkowy ogłoszony na wniosek RM w związku z kryzysem migracyjnym na granicy Białorusi i UE oraz z zorganizowanymi największymi ćwiczeniami wojsk rosyjsko-białoruskich o kryptonimie ZAPAD, w których bezpośrednio udział wzięło ok. 200 tysięcy żołnierzy, 80 samolotów i śmigłowców, 290 czołgów i 15 okrętów!

Kryzys migracyjny spowodowany jest prowadzoną polityką rosyjsko-białoruską, która ma na celu doprowadzić do destabilizacji Polski i UE wykorzystując jako narzędzie migrantów, czyli uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu, Afryki, Iraku, Afganistanu organizując im kanały przerzutów przez granicę białorusko-litewską, białorusko-polską i białorusko-łotewską przy współpracy z białoruskimi służbami granicznymi(!) stwarzając realne zagrożenie integralności terytorialnej oraz bezpieczeństwa państwa polskiego i UE.

Jest też odzewem na wprowadzone przez UE sankcje wobec Białorusi spowodowana sfałszowanymi wyborami prezydenckimi w 2020 r., przesladowaniem opozycjonistów oraz blokowaniu Nord Stream 2 wobec Rosji.

W dniu dzisiejszym, tj. 08.11.2021 r. sytuacja na granicy z Białorusią jest kryzysowa, nadzwyczajna i niebezpieczna z uwagi na:

1)- agresywne zachowanie migrantów wobec Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, WOT, którzy bronią polskich i UE granic,

2) -szturm na granicę i dewastacja ogrodzenia przygranicznego,

3) -postępujące napływy migrantów eskortowanych i kierowanych przez białoruskie służby do miejsca nielegalnego przekroczenia granic RP.

-nawoływanie (podżeganie) do popełnienia przestępstwa oraz przemocy psychicznej i fizycznej przez służby białoruskie,

- -podział polityczny,

-handel migrantami, w tym działalności terrorystycznej!

- Obecnie Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 222 próby odbyły się dzień wcześniej tj. 07.11.2021 r., pozostałe to 17,3 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Dlatego też w pełni uzasadnione są decyzje rządu polskiego wprowadzające stan wyjątkowy, budowę ogrodzenia wzdłuż granic Polski i UE oraz zakup uzbrojenia oraz sprzętu bojowego.

Poznaj szczegóły i zobacz mapkę migracji: pl.wikipedia.org

Zapoznaj się też ze statystykami migracyjnymi: migracje.gov.pl oraz udsc.prowly.com

Warto też zwrócić uwagę na zbliżające się Święto Niepodległości RP, a co za tym idzie czas organizowania licznych uroczystości i zgromadzeń w Warszawie i w innych miastach Polski, na których może dojść do kolejnych prowokacji i zakłóceń.

Ów prowokacje hybrydowe spowodują destabilizację i kryzys gospodarczy wywołany poprzez:

1. ograniczenie i zakłócenie dostaw gazu, eksoprtu oraz importu towarów i usług.

2. wahania na giełdzie,

3. niestabilność PKB i kursu walut,