Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

2022-05-30 15:22
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Dzisiaj, 19 sierpnia, obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Dzień ten poświęcony jest pracownikom organizacji niosących pomoc, którzy stracili życie lub zostali ranni w trakcie wykonywania swojej pracy.

 

Odnosząc się do tego święta, ku pamięci, państwo polskie odzwierciedla współpracę i chęć niesienia pomocy państwom sojuszniczym, osobom poszkodowanym i potrzebującym.

 

Przykładem jest tu przetransportowanie osób z Afganistanu, pomoc poszkodowanym dotkniętych klęskami żywiołowymi (susza, podtopienia, powodzie, tornada, trzęsienia ziemi). Państwo polskie podejmuje natychmiastowe działania w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, udziela pomocy medycznej, dzieli się wiedzą i doświadczeniem, skutecznie ogranicza przemyt i przestępczość, prowadzi odpłatny handel wymienny (eksport, import), zaopatruje służby i siły zbrojne w sprzęt, zapewnia optymalne wykorzystanie sił i środków materialnych przyznawanych na zaopatrywanie wojsk, inwestuje w infrastrukturę, by stworzyć dogodne i bezpieczne warunki logistyczne (przemieszczanie się m.in. wojsk), stawia na zrównoważony rozwój Polski, stara się pozyskiwać środki finansowe na rozwój kraju i realizację strategii międzynarodowej.

 

Tym samym wywiązuje się ze swoich zobowiązań, ale przede wszystkim dba o bezpieczeństwo i dobro wspólne Polaków i Polski.

 

A to oznacza, że państwo polskie podejmuje wszystkie działania związane z pomocą humanitarną.

 

Po prostu, można na nas liczyć. Można na Polskę liczyć!

 

Poznaj organizacje humanitarne w Polsce, pomóż innym, zatrudnij się i nieś pomoc potrzebującym!

 

1. Polski Czerwony Krzyż -PCK

 

2. Polski Komitet Narodowy - UNICEF POLSKA

 

3. Polska Akcja Humanitarna - PAH

 

POLSKA POMAGA!(C) 2020 Fundacja PRODESSE ul. Dworcowa 4/12 38 - 700 Ustrzyki Dolne KRS: 0000878199 NIP: 6891236166 KONTAKT: +48 574 365 666 / +48 883 505 705

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl